2013-11-14

Sumuštinių duona

Ilgai ieškojau gero recepto sumuštinių duonai. Norėjau, kad ji ne tik būtų skani, bet ir tinkama skrudinti skrudintuvu. Ir štai, išbandžius keletą receptų, radau vieną tikrai vertą dėmesio štai čia.

Reikia:

8 stiklinių miltų
¼ stiklinės linų sėmenų
8 g sausų mielių (arba 1,5 šaukšto)
¼ stiklinės cukraus (rekomenduotina – rudojo)
1 šaukštas druskos
1/3 stiklinės alyvuogių aliejaus
3 stiklinių šilto vandens
Miltų stalo pabarstymui
Nebūtinai: šaukštelio sviesto, 1 kiaušinio trynio, šlakelio pieno


Eiga

1. Sumaišyti cukrų, mieles ir vandenį. Leisti pabūti 10 minučių, tada ipilti aliejų (maišyti nereikia). Kitame inde sumaišyti visus sausus produktus ir supilti pasiruoštus skystus.
2. Gerai išmaišyti virtuvės kombainu, mikseriu ar šaukštu. Truks apie 10 min. Tešla turi pasidaryti tąsi, lipni, vientisa, tačiau ne per skysta (jeigu ji bėga kaip blynų tešla, reikia pridėti dar miltų). Aš maišiau paprastu mikseriu, tai vis reikėjo tešlą nuo jo skirti, nes ji vis lipo aukštyn. Tad jeigu neturite kombaino, gal net geriau maišyti tiesiog šaukštu.
3. Išmaišius tešlą dėti į aliejumi išteptą indą, tešlos rutulį inde apvolioti, kad taip pat pasidengtų aliejumi. Uždengti rankšluostėliu ir palikti valandai šiltai, kad pakiltų.
4. Tešlą pasidalinti į 3 lygias dalis ir pabarsčius darbo paviršių miltais iškočioti iš kiekvieno gabalėlio po pakankamai storą blyną. Iš kiekvieno blyno susukti ritinį ir dėti ant skardos (pateptos aliejumi ir pabarstytos miltais) siūle į apačią. Ritinėlių galus galima pagražinti, paformuoti, jeigu forma nėra skirta vienam kepaliukui. Palikti pakilti jau formoje 30-45 min. Jeigu norisi, galima patepti kepaliukų paviršių pieno ir kiaušinio trynio plakiniu, bent jau man tada jie daug gražesni iškepę atrodo :)
5. Kepti iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje maždaug 25-30 min., kol kepaliukų paviršius gražiai parus. Iškepusius kepaliukus išimti iš formų, patepti sviestu ir palikti atvėsti ant grotelių.  

p.s. nuo miltų priklauso, kokio tipo duonelė gausis. Mano nuomone, šiai duonelei ypač tinkami tie, kurie skirti būtent picoms, duonoms, nes šiek tiek rupesni.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą