2013-07-13

Naminis kebabas

Turiu pasakyti, kad pagaliau (!) pavyko pagaminti tikrai mano skoniui subalansuotą naminį kebabą. Lavašą pirkau, bet vis dar žadu ryžtis vieną mielą dieną iškepti jį pati. Pabandysiu kuo tiksliau viską surašyti, nors proporcijos ir prieskoniai buvo "iš akies".


Reikia

Lavašo (vieno didelio padalinto perpus arba dviejų mažesnių)
200 g mėsytės (aš naudoju kalakutieną)
2 mažų indelių natūralaus jogurto
Liesos grietinės
Majonezo
Marinuotų agurkėlių
Žalių agurkų
Kopūsto
Pusės citrinos
Svogūno
Česnako
Raudono vyno acto
Prieskonių (čiobrelių, raudonos paprikos miltelių, imbiero, čili pipirų)

Eiga

Pasiruošiame mėsą ir marinatą. Mėsą supjaustome maždaug dviejų centimetrų pločio, kokiu 6 centimetrų ilgio plonomis juostelėmis. Į indą pilame vieną natūralaus jogurto indelį, įspaudžiame pusės citrinos sulčių, porą skiltelių česnako, dedame po truputį druskos, čiobrelio, čili miltelių, maltos raudonos paprikos miltelių, imbiero miltelių. Paliekame pasimarinuoti bent pusantros valandos.

Kol mėsytė marinuojasi turime galybę laiko pasiruošti padažus ir kitus kebabo ingredientus. Pirmiausia pasiruošiame 2 padažus, kurių vieną naudosime prieš kepimą, o kitą - prieš pat valgant.
1 padažas
3 šaukštai švelnaus majonezo, 3 šaukštai liesos grietinės ("Karvutė" labiausiai tinka), truputuką natūralaus jogurto, 1 nuluptas ir sutarkuotas marinuotas agurkas (arba 3 karnišoniukai), išspausta ne pati mažiausia česnako skiltelė, truputukas druskos ir čiobrelių, šlakelis vandens. Nereikia, kad būtų labai skysta, nes tepsim ant lavašo.
2 padažas
1 indelis natūralaus jogurto, šaukštą grietinės, šaukštą majonezo, šaukštą vandens, šaukštą marinuotų agurkų sunkos, truputį pomidorų padažo, druskos, čili pipirų, pusę marinuoto agurko (arba 2 karnišoniukai), čiobrelių.
Abu padažus dedame į šaldytuvą.
Susipjaustome agurką, pomidorą, kopūstą. Plonais plonyčiais griežinėliais supjaustome svogūniuką, ant jo pilame šiek tiek raudono vyno acto, vandens ir cukraus, su rankom viską nuoširdžiai išminkome, kad pasimarinavę trumpą laiką jau būtų minkštučiai.

Išsimarinavusią mėsytę kepame karštoje keptuvėje, gerame aliejuje, kol gražiai apskrunda.

Ant dviejų lavašų tepame baltojo padažo, dedame kopūstus, agurkus, pomidorus, svogūnus ir galiausiai - mėsytę, dar apšlakstome likusiu padažu. suvyniojame, kepimo popieriumi apsukame kiaurąjį galą ir dedame kepti į iki 180 laipsnių įkaitintą orkaitę kokiom 15 minučių, o realiai - kol pamatysite, kad jau pradeda skrusti. Tada traukiame kvepiančius kebabaus, palaukime kelias minutes, kad pravėstų mažumėlę (nedaug tik) nuimame kepimo popierių (jį patartina apsukti dabar jau ant kito galo), pilamės padažo ir valgome. Kai kažkiek nuvalgome vėl pilames padažo :)

p.s. dėl padažų proporcijų, tai priklauso nuo produktų, tiesiog reikia stengtis, kad nebūtų per rūgštu ir tinkama konsistencija :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą