2015-03-17

Naminiai javainiai (granola batonėliai)

Labai mėgstu javainius, bet vis pagalvoju, kad jų kaina parduotuvėje įtartinai didelė :) Smalsumas  nugalėjo ir išbandžiau pirmą patraukliai atrodantį javainių receptą. Pliusai: skanu, gerokai pigiau ir ilgam užtenka:)

REIKIA
400 g avižinių dribsnų
150 ml rudojo cukraus
150 ml medaus
250-300 ml riešutų, sėklų, šokolado/kokoso drožlių ar kitų norimų priedų
1 šaukštelio druskos
Vanilės, cinamono (nebūtinai)

EIGA
Šiek tiek apkepinti dribsnius. Galima sausoje keptuvėje arba vis pamaišant orkaitėje. Tuomet dribsnius sumaišyti su kitais sausais priedais (juos galima pasmulkinti).
Medų ir cukrų 5 minutes pakaitinti puode ant vidutinės ugnies, kol masė taps vientisa. Nukėlus nuo ugnies įmaišyti vanilę ir cinamoną, jeigu jų dedate.
Ištirpusį medų ir cukrų gerai sumaišyti su sausias produktais. Tuomet masę lygiu sluoksniu kloti į kepimo popieriumi dengtą skardą, šiek tiek spustelėti, kad paviršius būtų lygus.
Kepti 150 laipsnių orkaitėje, kol pagels. Apytikslis laikas 15-30 min., bet priklauso nuo orkaitės. Svarbu neperkepti, kad perdaug neapskrustų.
Ištraukus javainius pjaustyti patinkama forma, tačiau gana greitai, nesulaukus kol visai atvės, nes vėsdama masė kietėja ir nesileidžia formuojama :)

Tad ekperimentas patiko ir paskatino ieškoti dar geresnių receptų ir jų modifikacijų. Kitą kartą nedėsiu razinų (nors kai kam ir patiko) bei bandysiu pagaminti minkštesnius javainius :) Bandykite ir jūs :)

Originalus receptas čia.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą