2011-10-18

Graikiški patiekalai (eh, atostogos)

Atostogos yra nuostabu ir visad gaila, kai jos baigiasi. Užtat lieka geri prisiminimai. Iš graikiškų atostogų mieliausiai prisimenu graikišką Gyros, Baklavą, graikiškas salotas, Tzadziki padažą ir Retsiną.


Graikiškos salotos mano atostogų meniu sudarė didžiąją dalį. Jas valgydavau du kartus per dieną ir vis tiek nenusibodo! Dažniausiai jas pasigardindavau Tzadziki padažu, ypatingai, jeigu prie salotų dar valgydavau mėsos. Salotų skanumo paslaptis, be abejo, taip pat ne kažkoks slaptas receptas, nes dauguma produktų elementarūs. Bet kai ingredientai auginti vietoje, šviežas aliejus, actas, sūris, pomidorai bei alyvuogės - viskas susilieja į tobulą visumą. Beje, ožkos sūris buvo gan švelnus ir pirmą sykį "ožkos spenio" skonis man patiko :)
Apie Tzadziki padažą taip pat liko patys geriausi prisiminimai. Jau bandžiau pasidaryti namuose, ir visai neblogai gavosi. Tačiau vėlgi - kai jogurtas turkiškas, o ne graikiškas - skonis bei konsistencija skiriasi. Be to, parsivežiau specialių prieskonių ir manau, kad be jų išvis nieko doro nesigautų.


Gyros visas skanumas, manau, yra mėsos paruošime ir pitos šviežume. Atrodo labai paprastas patiekalas, bet iš tiesų Gyros skoniai gali labai skirtis nuo mėsos riebumo, traškumo, rūšies ir t.t. Paprastai kiekvienoje kavinėje Gyros yra, tik kai kuriose jų - didžiulė įvairovė (mėsos rūšis, patiekimas, priedai, dydis ir, žinoma, kaina).

Mmmm... skanumėlis :) Prie mėsytės dar pridėta daržovių, Tzadziki, svogūnų ir keptų bulvyčių bei tvirtai susukta.

Kai kam Gyros visai tinka su alumi.
Vietinis "Mythos" - visai neblogas, bet tikrai neypatingas :)


Gan greitai prie visko pradėjom derinti Retsiną. Pats geriausias vynas, tikęs prie visko. Mums labiausiai rekomendavo šią rūšį. O jų ten nemažai ir nebrangiai :) Patiekiamas šaltas, dažnai - variniame ąsotėlyje, geriamas iš mažų stiklinaičių.
 Štai minėto varinio ąsotėlio pavyzdys. Man patiko :) Net buvau beveik susiviliojusi panašų įsigyti, bet paskui pagalvojau, kad ką aš iš jo gerčiau :D Turbūt visi daiktai turi būti savo vietoje :)

 
Na, o graikiški saldumynai man laaaabai patiko. Visiškai nesu saldumynų mėgėja. Bet jų kepiniai - tobuli :) sluoksniuotos tešlos lakštai plonyčiai, įvairiausi riešutai ir viskas perpilta medaus syrupu. Skonis - pasakiškas. Šitas baklavos gabalėlis buvo nuostabus. Su puikia frappe kava - išvis tobula :) Viešbutyje įvairių trtadicinių saldumynų irgi netrūko, bet skonis stipriai nusileido kavinėje ragautam.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą