2010-11-20

Pusryčių sumuštinis

Seniai norėjau išbandyti kiaušinių virimą be lukšto. Taigi šiandien vėlyviems pusryčiams sugalvojau tokį sumuštinį su kiaušiniu panašų į visokius a la amerikietiškus.

Reikia:
forminės duonos;
kiaušinių (kiekvienam sumuštiniui po vieną);
kumpio (nebūtinai);
majonezo;
grietinės (nebūtinai);
salotų (mano atveju-rukola);
pomidoro;
pipirų, druskos.

Pirmiausiai nusiplauname ir nusisausiname salotas, pasiruošiame pomidoro bei kumpio riekelių (vienam sumuštiniui reikės po vieną riekelę vieno ir kito). Susimaišome padažui majonezo su grietine (vienam šaukšteliui grietinės du šaukšteliai majonezo). Užsiverdame vandens kiaušiniams, prisimažiname ugnį.

Kiaušinį pirmiausiai įsimušame į puodelį, pridengtą maistine plėvele (kad būtų tokia kaip duobutė), tada lėtai įleidžiame į puodą (kažkur perskaičiau apie šitą būdą, gal kur nors tarp Beatos receptų, labai gera mintis). Jeigu norite skysto kiaušinuko, tai virti reikia apie 3 min., jeigu beveik kieto - 5 min., jeigu visai kieto - dar pridėkite kelias minutes. Tuo pačiu metu kai dedame kiaušinius, pradedame skrudinti forminę duoną bei kepti kumpio riekeles.

Ant paskrudintos duonos tepame mojonezo ir dedame kumpio, salotų, pomidoro riekelę, ant jos dar šaukštelį majonezo ir tada ant paties viršaus - virtą kiaušinį (aš jį prieš tai truputį nusausinau dar). Pabarstome druska ir pipirais.

Skanaus!

1 komentaras: