2010-01-03

Kalėdinė žąsis

Šios Kalėdos buvo nuostabios, žąsis prie to tikrai prisidėjo. Labai jaudinausi, kad kas nors nesigaus, nes gan didelis (4,5 kg) gyvūnėlis buvo, o kepiau paprastoje orkaiteje. Laimei, viskas baigėsi geruoju :)
Parą žąsytę marinavau su įvairiais prieskoniais (laurų lapai, mairūnai, pipirai ir pan.) bei alyvuogių aliejumi, kuriuo įtryniau vidų ir išorę, išėmusi riebalus ir kitus organus, paliktus paukščio savininkų.
Prieš kepant žąsies vidų prikimšau džiovintų slyvų ir abuoliukų. Kepiau stikliniame inde, kuriame paprastai kepamas kugelis, apie 3 valandas,vieną sykį apverčiau ir nupyliau riebaliukus.
Likus kepti apie pusvalandį aplinkui pridėliojau perpus pjaustytų žalių obuolių.
Iškepė labai puikiai, prieskoniai ir vaisiai viduje padarė savo darbą ir mėsytė buvo gardi ir aromatinga (o odelė tai gal kiek ir perdaug apskrudus, bet užtat dieviškai skani).
Ragauta buvo su įvairiais priedais, bet idealiausias derinys nenuginčijamai yra spanguolių uogienė ir kartu su žąsele kepti vaisiai - pasaka.
 Iš tiesų šis patiekalas nereikalavo daug darbo, bet skonis (tą, manau, turėtų paliudyti kiekvienas Kalėdinės žąsytės ragavęs) -gurmaniškas. Drąsiai bandykit ir Jūs :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą